Rywalizacje turniejowe „Nasz Region” 2018 w Lipsku

naszregion 201826 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku przeprowadzony został Turniej Turystyczno - Krajoznawczy PTTK „Nasz Region” pod nazwą „Nasze drogi do niepodległości”, nawiązując do obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


W tegorocznej edycji do rywalizacji turniejowych przystąpili uczniowie gimnazjów z terenu powiatu lipskiego. Wielość zadań powodowała, że konkurs był naprawdę wymagający.
Konkurencje turniejowe oprócz samej wiedzy turystyczno - krajoznawczej (testy i rozpoznawanie obiektów w prezentacji) wymagały znajomości zasady bezpiecznego podróżowania i poruszania się po drogach publicznych (test) oraz praktycznych zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czyli umiejętności właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. W ramach Turnieju drużyny prezentowały wcześniej przygotowaną pracę plastyczną w formie mema pt. "Nasze drogi do niepodległości" (w związku z hasłem turnieju). W części praktycznej drużyny sprawdzały swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczyły w marszu na orientację oraz rywalizowały w rozkładaniu namiotu turystycznego. Odbywający się głównie w terenie leśnym - marsz na orientację, przygotowany pod nadzorem JS „Strzelec”, wymagał sprawności fizycznej, umiejętności czytania mapy oraz współpracy w grupie. Niespodziewanie konkurencja sprawnościowa jaką było rozkładanie namiotu przysporzyła niektórym drużynom kłopotu.   
Wszystkie konkurencje turniejowe punktowane były według ściśle określonych kryteriów.
O sprawny przebieg i dobrą atmosferę zadbała liczna grupa wolontariuszy z lipskiej szkoły ponadgimnazjalnej.
Po podsumowaniu wyników ze wszystkich rywalizacji, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Jaworze Soleckim, drugie miejsce - uczniowie Gimnazjum w Ciepielowie, a trzecie – uczniowie z Gimnazjum w Solcu.
Zwycięska drużyna wyjedzie na rywalizacje turniejowe wyższego szczebla do Warki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju wiedzy i umiejętności oraz zachowań „fair play”. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom, sponsorom, nauczycielom – opiekunom drużyn i gościom, którzy zaszczycili nas swą obecnością.
Organizatorami Turnieju byli: Oddział PTTK w Lipsku i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku przy współpracy z Komendą Powiatową Policji, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Hufca ZHP im. Bohaterów Chotczy w Lipsku, Jednostką Strzelecką „Strzelec” Nr 1005 w Lipsku, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Lipskiej "POWIŚLE",

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip