63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.Eliminacje powiatowe 63. OKR w Lipsku

konkursrecyt 2018W środę, 14 marca 2018 w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wspieranego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Konkurs ten jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych, przeprowadzany w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, teatru jednego aktora i wywiedzione ze słowa.
W tym roku szkolnym w kategorii - turniej recytatorski naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas liceum i technikum. Każdy z nich zaprezentował dwa wybrane utwory dowolnych autorów – wiersz  i prozę we fragmentach. Z uwagi na przypadającą w tym roku 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości dużą popularnością na konkursie cieszyły się teksty o charakterze patriotycznym.
Nasi uczniowie zaprezentowali wyuczone teksty na wysokim poziomie, co znalazło odzwierciedlenie w ocenach jurorów.  Sandra Lis z klasy II LO została laureatem konkursu i  11 kwietnia  2018 będzie reprezentowała szkołę w etapie rejonowym OKR w Radomiu. Umiejętnościami recytatorskimi wykazali się również  Gabriela Pałka – zdobywczyni wyróżnienia oraz  Karolina Niedziela i Mateusz Kwasek z klasy II LO, a także Sara Gozdur z klasy I LO i Emilia Tryburcy z klasy I TH. Wszystkim uczniom gratulujemy, a laureatce życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Uczniami opiekowały się polonistki: Beata Pałka, Lucyna Stępnikowska, Renata Boniatowska.praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip